Ana Sayfa > HerTurlu.Blog > Yıldız Holding yeni yatırımlara hazırlanıyor


Yıldız Holding yeni yatırımlara hazırlanıyor

Yıldız Holding yeni yatırımlara hazırlanıyor

Yıldız Holding, 2021 yılına kadar 5 milyar lira daha yatırım yapmaya hazırlanıyor. Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ülker, 2016’yı yüzde 12 büyüme ve 34.3 milyar TL ciro ile kapattıklarını, çalışan sayısının da 56 bine yükseldiğini söyledi.Türkiye'de bisküvi, çikolata ve şekerleme pazarının önde gelen şirketi Yıldız Holding, yatırıma ara vermeden tam gaz devam ediyor. 2008 yılında aldığı Godiva markasının Çin'deki büyümesini ve hedeflerini anlatan Yıldız Holding Başkanı Murat Ülker, 2017 için de 2016'ya eşdeğer bir bütçe ile hareket etmeyi planladıklarını söyledi.

“Geçen yıl bu kadar hadise olacağını kimse tahmin edemezdi” diyen Murat Ülker, özellikle 2016 yılında dünya ve Türkiye'de zor bir yıl olmasına rağmen yatırımlara ara vermediklerini bildirdi.

4 BİN 500 KİŞİYE İŞ

Son 5 yılda 3.6 milyar lira yatırım yaptıklarını belirten Ülker, bu yatırımın 2.7 milyar lirasının Türkiye'de gerçekleştirildiğini söyledi.

“Geçen yıl 1.3 milyar liralık yatırımı Türkiye'de yaptık. Türkiye'de 4 bin 500 kişiye istihdam sağladık” diyen Ülker 2021 yılına kadar 5 milyar liralık daha yatırım yapmayı hedeflediklerinin altını çizdi. Yurt dışı satışlarının toplam cironun yaklaşık yüzde 41'ini oluşturduğunu dile getiren Yıldız Holding Başkanı Murat Ülker, döviz riskine karşı aldıkları tedbiri şöyle açıkladı:

“Biz pound, yen, dolar kazanıyoruz. Yani çeşitli para birimlerinde işlerimiz var. Bu da bize döviz riskine karşı bir koruma sağlıyor.”

1000 ŞOK MAĞAZASI AÇACAK

Geçen yıl yatırım yaptıkları Yıldız Holding şirketlerini teker teker sıralayan Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ülker özellikle 2011 yılında 1.135 mağaza ile devraldıkları Şok Marketler zincirinde 2016 yılı sonunda 4 bin mağazaya ulaştıklarını söyledi. Geçen yıl 1000 Şok Market mağazası açtıklarını ve 4 bin istihdam sağladıklarını belirten Murat Ülker, “Şok Market'i de büyütmeye devam edeceğiz. 2017 yılında 1000 mağaza daha açmayı planlıyoruz” bilgisini verdi.

Sözcü


İlgilenebileceğiniz haberler

Hakkımızda

HerTürlü.Net, birçok kategoride ilanlarınızı ücretsiz yayınlayabileceğiniz, firmanızı en uygun kategoride sektörel dizinlere ekleyebileceğiniz, ürün ve hizmetlerinizle firmanıza özel sayfalarla tanıtabileceğiniz altyapıyı ücretsiz sunar.

Alternatif olarak özel bildirimler ve görsel, video, sunum dosyası ve benzeri eklentilerle şansınızı artırmak isterseniz Özel Üyelik Paketleri sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Reklam seçeneklerimiz için Reklam Paketleri sayfamızı inceleyin...

İletişim

HerTürlü.Net
[email protected]
İletişim Formu

Takip Edin...

Twitter  Facebook