Ana Sayfa > HerTurlu.Blog > Mobil Cihazlar ve e-Ticaret İstatistikleri


Mobil Cihazlar ve e-Ticaret İstatistikleri

Mobil Cihazlar ve e-Ticaret İstatistikleri

Artık, tüm internet trafiğinin yarısından fazlasının bir mobil cihazdan alışveriş yapmasıyla, web sitenizin mobil görüntüleme için hazır olduğundan emin olmak son derece önemlidir.Başarılı bir e-ticaret web sitesi veya herhangi bir web sitesi çalıştırmayı planlıyorsanız, kesinlikle mobil kullanıcılara hitap etmeli ve mobil alışverişi düşünmelisiniz. Dijital pazarlama stratejinizin önemli bir parçası olmalıdır. Bunu yapmamak, potansiyel müşterilerinizin çoğunu görmezden gelmektir. Bunun, e-ticaret web sitenizin tasarımını nasıl düşündüğünüz, e-Ticaret SEO hakkında nasıl düşünmeniz gerektiği ve web sitenizi mobil arama sonuçları için optimize etmenin önemi üzerinde etkileri vardır.

e-Ticaret müşterilerinin web sitenizle bir akıllı telefondan veya tabletten bir masaüstünden daha fazla etkileşim kurması istatistiksel olarak çok daha olasıdır. Müşterilerinize hitap eden bir alışveriş deneyimi yaratmak sizin sorumluluğunuzdadır. E-Ticaret sektörünün son derece rekabetçi doğası ile müşterileriniz en ufak bir olumsuz deneyimde bile rakiplerinizden satın almaktan çekinmeyecektir.

Mobil e-Ticaret evrimindeki bu eğilimleri görmezden gelmek, bu eğilimler devam ettikçe potansiyel olarak daha fazla kârı kaçırmak anlamına gelir.

Kendi başınıza iyileştirmeler yapmaya çalışıyorsanız, web sitenizi mobil uyumlu hale getirmek için bazı ipuçları şöyle sıralanabilir;

  • Dokunma Dostu: Hataları önlemek için tüm düğmelerin, bağlantıların ve harekete geçirici mesajların uygun boyuta ve kenar boşluğuna sahip olduğundan emin olun.
  • Metin Telefon Numaraları: Kullanıcıların dokunarak arama yapabilmeleri veya bir arkadaşıyla paylaşmak üzere numarayı kopyalayıp yapıştırabilmeleri için tüm telefon numaralarının resim değil metin olduğundan emin olun.
  • Görsel İçerik: Mobil web siteleri genellikle hareket halindeyken ve çok daha küçük ekranlarda görüntülendiğinden, uzun metinleri okumak yerine infografikler ve videolar gibi görsel içerikleri kullanmak tercih edilebilir.
  • Ana Gezinme: Menü öğelerinin etrafındaki dolguyu artırın, böylece kullanıcının menü öğelerini okuması ve bunlara dokunması kolaydır.
  • İletişim Formları: Kullanıcının formu doldurmasını kolaylaştırmak için form giriş alanlarının tasarımlarını gözden geçirin ve mümkün olduğunca kolay olmalarını sağlayın.

2022 yılı istatistiklerine göre e-ticaret alışverişlerinin %54' ü mobil cihazlardan yapılıyor.  Bunların da %33' ü ödemeleri yine mobil cihazlarından yapıyor.

İstatistikler, kullanıcıların %40'ının kötü bir mobil deneyimden sonra rakibe gideceğini, ancak endişe verici bir şekilde %84'ünün bir mobil işlemi tamamlamada zorluk yaşadığını gösteriyor.

Bu inanılmaz derecede yüksek bir rakam ve şirketlerin sadece mobil uyumlu ve kullanıcı dostu web siteleri oluşturarak tüketici dönüşümünden yararlanma fırsatının ne kadar büyük olduğunu gösteriyor.


İlgilenebileceğiniz haberler

Hakkımızda

HerTürlü.Net, birçok kategoride ilanlarınızı ücretsiz yayınlayabileceğiniz, firmanızı en uygun kategoride sektörel dizinlere ekleyebileceğiniz, ürün ve hizmetlerinizle firmanıza özel sayfalarla tanıtabileceğiniz altyapıyı ücretsiz sunar.

Alternatif olarak özel bildirimler ve görsel, video, sunum dosyası ve benzeri eklentilerle şansınızı artırmak isterseniz Özel Üyelik Paketleri sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Reklam seçeneklerimiz için Reklam Paketleri sayfamızı inceleyin...

İletişim

HerTürlü.Net
[email protected]
İletişim Formu

Takip Edin...

Twitter  Facebook