Ana Sayfa > HerTurlu.Blog > Xiaomi, Portekiz'de kripto para ile ödeme kabul etmeye başladı


Xiaomi, Portekiz'de kripto para ile ödeme kabul etmeye başladı

Xiaomi, Portekiz'de kripto para ile ödeme kabul etmeye başladı

Ülkedeki kullanıcılar artık tüm Xiaomi cihazlarını Bitcoin, Ethereum, Tether ve Dash ile ödeme yaparak satın alabilecekler..Çinli teknoloji devinin resmi parakende kanalı Mi Store Portekiz, kripto para ödemelerini kabul etmeye başladı. Portekiz'deki kullanıcılar artık akıllı telefon, robot süpürge, akıllı saat ve Xiaomi'nin diğer tüm elektronik cihazlarını Bitcoin, Ethereum, Tether ve Dash ile satın alabiliyorlar. Xiaomi, bu desteği sunabilmek için kripto para ödeme hizmeti sağlayıcısı Utrust ile ortaklık kurdu.

Mi Store Portekiz Pazarlama Müdürü Pedro Maia, yakın zamanda akıllı telefon pazarında Apple'ı geride bırakan Xiaomi'nin kriptoya geçişiyle "herkes için yenilik" sloganını hayata geçirmeye çalıştığını söyledi. Deneyimli yönetici ayrıca şunları kaydetti:

"Teknolojik, yenilikçi ve çığır açan bir markayız. İşte bu yüzden hep bir adım önde olmak istiyoruz. Tüm gerçek teknoloji hayranlarına, en sevdikleri cihazları "en teknolojik para" ile satın alma fırsatı vermek istiyoruz."

Xiaomi'nin dijital para birimiyle ödeme kabul etmek için test alanı olarak Portekiz'i seçmesi pek de sürpriz değil. Zira Portekiz, vergi politikası nedeniyle Avrupa'daki en kripto para dostu ülke olarak kabul ediliyor.

Akıllı telefon pazarında lider olan Samsung, 2019'un başlarında bir blockchain cüzdanı piyasaya sürmüştü, ancak mağazaları henüz kripto ile ödeme kabul etmeye başlamadı.


İlgilenebileceğiniz haberler

Hakkımızda

HerTürlü.Net, birçok kategoride ilanlarınızı ücretsiz yayınlayabileceğiniz, firmanızı en uygun kategoride sektörel dizinlere ekleyebileceğiniz, ürün ve hizmetlerinizle firmanıza özel sayfalarla tanıtabileceğiniz altyapıyı ücretsiz sunar.

Alternatif olarak özel bildirimler ve görsel, video, sunum dosyası ve benzeri eklentilerle şansınızı artırmak isterseniz Özel Üyelik Paketleri sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Reklam seçeneklerimiz için Reklam Paketleri sayfamızı inceleyin...

İletişim

HerTürlü.Net
[email protected]
İletişim Formu

Takip Edin...

Twitter  Facebook