Ana Sayfa > HerTurlu.Blog > Tekfen Vakfı ve TİSVA 'Kadın Çiftçi Kredisi' ile dar gelirli kadınları iş sahibi yapacak


Tekfen Vakfı ve TİSVA 'Kadın Çiftçi Kredisi' ile dar gelirli kadınları iş sahibi yapacak

Tekfen Vakfı ve TİSVA 'Kadın Çiftçi Kredisi' ile dar gelirli kadınları iş sahibi yapacak

2021 yılında pilot bölge olarak Ege Bölgesi’ndeki dar gelirli kadın çiftçiler desteklenecek ve bu kapsamda yapacakları tarım faaliyetine göre 5 bin ila 15 bin TL arasında kredi alabilecekler.Tarım sektöründe kadın girişimcilerin iş sahibi olabilmesini teşvik etmek amacıyla güç birliği yapan Tekfen Vakfı ve Türkiye İsrafı Önleme Vakfı (TİSVA), “Kadın Çiftçi Kredisi” projesini hayata geçiriyor. Proje kapsamında 2021 yılında pilot bölge olarak Ege Bölgesi’ndeki dar gelirli kadın çiftçiler desteklenecek. Kadın çiftçiler, yapacakları tarım faaliyetine göre 5 bin ila 15 bin TL arasında Kadın Çiftçi Kredisi’nden faydalanabilecekler.

Kadın çiftçiler krediyi sadece ürün yetiştirmek için değil tarım faaliyetleri için gerekli olan bitki besini, ilaç, sulama sistemleri, aşılama için de kullanılabilecek. Proje kapsamında kredi kullanan kadın çiftçiler; her türlü sebze ve meyve ve tahıl yetiştirebilecek.

Türkiye İsrafı Önleme Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Prof. Dr. Aziz Akgül, “Tekfen Vakfı 2013 yılından itibaren kadınlara yönelik mikrokredi uygulamamızın destekçisidir. Soma/Manisa ve Mersin Şubesi’nden sonra şimdi tarımda kadının girişimciliği desteklemek üzere, yeni bir mikrokredi ürününü birlikte geliştirdik” diye konuştu.

Tekfen Vakıf Yönetim Kurulu Üyesi Dori Kiss Kalafat, “Bu proje ile güçlerini birleştiren Tekfen ve TİSVA, yıllardır Türk tarımına ve çiftçisine destek veriyor. Şimdi sıra kadın çiftçilerde. Biz kredi desteği sağlıyoruz, kadınlar da işini kurup büyütecek” dedi.

Cumhuriyet


İlgilenebileceğiniz haberler

Hakkımızda

HerTürlü.Net, birçok kategoride ilanlarınızı ücretsiz yayınlayabileceğiniz, firmanızı en uygun kategoride sektörel dizinlere ekleyebileceğiniz, ürün ve hizmetlerinizle firmanıza özel sayfalarla tanıtabileceğiniz altyapıyı ücretsiz sunar.

Alternatif olarak özel bildirimler ve görsel, video, sunum dosyası ve benzeri eklentilerle şansınızı artırmak isterseniz Özel Üyelik Paketleri sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Reklam seçeneklerimiz için Reklam Paketleri sayfamızı inceleyin...

İletişim

HerTürlü.Net
[email protected]
İletişim Formu

Takip Edin...

Twitter  Facebook