Ana Sayfa > HerTurlu.Blog > Merkez Bankası faiz kararını açıkladı


Merkez Bankası faiz kararını açıkladı

Merkez Bankası faiz kararını açıkladı

Para Politikası Kurulu toplantısının ardından Merkez Bankası politika faizini 425 baz puan indirdi ve politika faizi yüzde 19.75 oldu.Merkez Bankası Para Politikası Kurulu bir hafta vadeli repo ihale faiz oranının yüzde 24’ten yüzde 19,75’e indirilmesine karar verdi. 

Merkez Bankası son dönemde açıklanan verilerin iktisadi faaliyetin ılımlı bir toparlanma eğilimi sergilediğini duyurdu. Küresel büyümedeki görünümde oluşan zayıflamaya rağmen rekabet gücündeki gelişmelerin etkisiyle mal ve hizmet ihracatında artış yaşandığına da Para Piyasası Kurulu dikkat çekti.

Cari işlemler dengesinde iyileşmenin sürmesini bekleyen Para Politikası Kurulu, gelişmiş ülkelerin merkez bankalarının genişleyici para politikası adımları atma olasılığının da arttığını belirtti.

Enflasyon görünümündeki iyileşmeye dikkat çeken Merkez Bankası yılın ikinci çeyreğinde işlenmemiş gıda ve enerji fiyatlarındaki yavaşlamanın da katkısıyla belirgin bir düşüş sergileneceğini duyurdu.


İlgilenebileceğiniz haberler

Hakkımızda

HerTürlü.Net, birçok kategoride ilanlarınızı ücretsiz yayınlayabileceğiniz, firmanızı en uygun kategoride sektörel dizinlere ekleyebileceğiniz, ürün ve hizmetlerinizle firmanıza özel sayfalarla tanıtabileceğiniz altyapıyı ücretsiz sunar.

Alternatif olarak özel bildirimler ve görsel, video, sunum dosyası ve benzeri eklentilerle şansınızı artırmak isterseniz Özel Üyelik Paketleri sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Reklam seçeneklerimiz için Reklam Paketleri sayfamızı inceleyin...

İletişim

HerTürlü.Net
[email protected]
İletişim Formu

Takip Edin...

Twitter  Facebook